POZOR: Uvolnila se 2 místa ve výcviku NLP KOUČ se startem již v ZÁŘÍ 2022. Přihlaste se zde: NLP KOUČ

NOVINKA: Základní kurz NLP koučinku v ONLINE formě »

Chyba, kterou ve své profesi děláme všichni

Víte, co je to profesionální slepota? Je velmi pravděpodobné, že i vy touto „chorobou“ trpíte. Čtěte dál.

Jak jsem zápasila s vlastní slepotou

Když jsem kdysi psala texty pro svůj první web, dávala jsem si záležet, aby vše ladilo v kontextu poznatků z prodejní psychologie. Kladla jsem velký důraz na odbornost, certifikace a čistotu koučovacího přístupu. Výsledkem byl překombinovaný mix nic neříkající, leč „správné“ teorie.

Závěrečnou podobu webu jsem dala posoudit skvělému kamarádovi Romanovi, který si vše pečlivě přečetl. Zamyslel se a potom se na mne dlouze a mlčky podíval. Mně bylo v tu chvíli jasné, že jsem text překombinovala. Roman mi tehdy řekl, že jsem zcela vypustila hlavní důvod, proč právě za mnou lidé na koučink chodí.

Tím důvodem není množství a váha mých „papírů“, ale fakt, že dokážu lidem pomoci vyřešit jejich problém, nebo je posunout dál prostřednictvím individuálně na míru vytvořeného metodického mixu složeného z širokého spektra nejrůznějších technik.

Myslela jsem si, že toto přece musí být všem jasné.

Profesionální slepota v praxi

Když něco děláme dlouho, může se stát, že přestaneme vidět skutečný přínos, klad, exkluzivitu naší služby (výrobku, práce…) pro jiné.

Zejména při koučinku rozvoje podnikání se s tímto jevem setkávám velice často.

Například nedávno ke mně přišel na koučink pán – velice šikovný podnikatel. Silná osobnost, se smyslem pro humor. Magnet na lidi. Člověk, který na co sáhne, to se mu daří.

Tento muž (mimo jiné) vlastní a se svou ženou provozuje příjemný rodinný penzion. Svou práci miluje a dává si velice záležet, aby se hosté cítili v jejich penzionu skvěle. Proto jim (krom dalšího) nabízí po celý den i dobrou kávu a domácí koláče zdarma. Vyrábí vlastní jedinečné paštiky a exkluzivní butikové víno vynikající kvality, které lze koupit pouze v tomto penzionu.

Když jsem se ptala, jak tyto mimořádné věci hostům nabízí, řekl:

Tady máte kafe, a jestli chcete, vezměte si koláče, moje žena je pekla a já už jsem tlustý dost.

Víno potom nenabízel vůbec, protože podle něho nemá pěknou etiketu.

Jaké chyby děláte vy?

Chcete vědět, jaké chyby děláte v tomto směru vy? Víte, kde vám utíkají peníze?

Zastavte na chvíli své roztočené kolečko denní rutiny a povinností a zamyslete se…

  • Co je hlavní hodnota vaší služby (výrobku, práce…) pro druhé?
  • Proč si lidé vaši službu (práci, výrobek…) kupují?
  • Jaké jsou vaše přednosti a výhody?

Tyto otázky položte také svým zákazníkům, kamarádům a lidem, kterým věříte. Pravděpodobně budete výsledkem překvapeni.

TIP: Chcete se naučit, jak se vyhýbat profesionální slepotě? Chcete se naučit, jak změnit svůj přístup k řešení problémů? Chcete zlepšit své komunikační dovednosti a tím i své vztahy? Zúčastněte se mého startovacího kurzu Kouč. Chcete se naučit pomáhat ostatním měnit jejich životy? Zúčastněte se mého praktického startovacího kurzu Kouč rozvoje osobnosti, který vám pomůže se na vaši kariéru připravit. Chcete získat to nejlepší a nejefektivnější ze současné NLP a koučovací metodiky? Zúčastněte se mého exkluzivního kurzu NLP kouč a naučte se metodiku, kterou v ČR skutečně ovládá jen málokdo.

Těším se na vás!

Upozornění na nové články do e-mailu

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články na webech MarketaHamrlova.cz a Akor.cz a nové termíny kurzů po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

© Markéta Hamrlová | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby