POZOR: Nová inovovaná podoba koučovacího výcviku AKOR (velký důraz na rozvoj osobního talentu) – startuje již v květnu 2024. Aktuálně zbývají již jen 3 místa. Přihlaste se ZDE:-) 

Výcviky koučinku

Vyberte si praktický výcvik koučinku s otevřeným přístupem a akreditací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.  Výcviky jsou vhodné jak pro budoucí kouče, tak pro ty, kdo pracují v přímém kontaktu s lidmi. Výcviky jsou efektivním nástrojem pro váš osobní rozvoj. Získané dovednosti uplatníte okamžitě v praxi.


3 dobré důvody pro výcvik koučinku

  • Mimořádně široké spektrum technik a postupů osobního rozvoje.
  • Kurzy jsou orientovány na trénink a využití dovedností v praxi.
  • Garance 100% spokojenosti – nebudete-li spokojeni, dostanete své peníze zpátky.

Akreditované kurzy

Naše výcviky mají akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a certifikaci profesních dovedností AKOR®.

Na výcviku i po něm se o vás dobře postaráme

Výcviky se konají v samotném centru Brna (Slovákova 11). Pouhých 6 minut MHD (nebo 12 minut pěšky) od hlavního nádraží. V blízkosti se nachází několik parkovišť.

Během výcviků máte k dispozici příjemné občerstvení (koláče, pomazánky, pečivo, zeleninu, ovoce, vodu, čaje, několik druhů káv…) realizované malou českou firmou.

Dostanete nadstandardně velké množství studijních materiálů a dokumentů využitelných v praxi. A získáte koncepční návaznou podporu a pomoc s propagací.


Vyberte si váš výcvik koučinku

Co o kurzech říkají jejich účastníci?

NOVINKA

Základní online kurz NLP a koučinku: Efektivní techniky pro změnu emocí a orientaci myšlení na řešení

Jedinečný online kurz pro všechny se zájmem o sebepoznání, seberozvoj a neurolingvistické programování.

Refresh pro kouče AKOR®

Kurz pro absolventy kurzů AKOR®

Absolvovali jste dříve koučovací výcvik AKOR a chcete si své znalosti osvěžit? Aktualizujte své dovednosti o nové trendy.


Naučíte se například:

Zopakujete si nosné body koučovacích výcviků s certifikací AKOR

Jak na přerámování

Jak na kalibraci těla

Jak pracovat s metaprogramy (vhodné otázky, postupy a celkové uchopení)

Jak různě uchopit NLP techniky „Pozice vnímání“, „Pohled z budoucnosti“ a „Kotvení“ 

Techniky na eliminaci stresu a podporu sebevědomí


CENA za 3denní kurz: 15 000 Kč

Kouč rozvoje osobnosti

Komplexní startovací výcvik

Kurz Kouč rozvoje osobnosti

Naučte se, jak se stát koučem rozvoje osobnosti a vést úspěšnou praxi. Osvojte si velké množství metod a postupů, které skutečně fungují v reálné praxi.


Naučíte se například:

Efektivní komunikační techniky

Koučovací otázky

Koučovací model GROW a jeho modifikace

Metodiku pro stanovování cíle

Antistresový trénink

Odstranit osobní komunikační zlozvyky

NLP techniky pro osobní posun, řešení konfliktů, vnitřní klid

Jak zjistit osobní talent

Techniky pro zvýšení sebevědomí

Principy psychosomatiky

Techniky pro práci se strachem a negativními pocity

Know-how pro úspěšnou praxi kouče


CENA za 3měsíční program s návaznou podporou: 44 900 Kč

Kouč/koučka

Inovativní komplexní koučovací výcvik AKOR®

kurz Kouč AKOR

Absolvujte moderní kurz koučinku, který je zaměřen na současnou praxi a váš osobní rozvoj. Absolvováním navíc získáte osvědčení o akreditaci MŠMT a certifikát profesních dovedností AKOR®.


Naučíte se například:

Koučovací model GROW a jeho modifikace

Specifikovat cíl metodou SMARTER

Jaké metody a otázky zvolit při zacyklení

Jak na kalibraci těla při komunikaci

Jak pracovat s nefunkčními vzorci myšlení (vhodné otázky, postupy a celkové uchopení)

Techniky pro složité rozhodování se, urovnání konfliktů a pro práci s emocemi.

Jak využít disociační techniky k eliminaci strachu a negativních pocitů

Metodiku k obcházení bariér, eliminaci stresu a podporu sebevědomí

Otázky a techniky k zjišťování talentu a životního směru koučovacím způsobem

Know-how pro úspěšnou praxi kouče


CENA za 3měsíční program s návaznou podporou: 48 900 Kč

Reference účastníků kurzů

Lukáš Roupa

Hypoteční specialista

„Chci tímto moc poděkovat Markétě za možnost absolvovat kurz Kouč osobního rozvoje s akreditací AKOR. Úžasné vedení lektorky a spousta ‚životních‘ zkušeností a prožitků z kurzu doslova mění vnímání světa a lidí a hlavně komunikaci s nimi. Je až neuvěřitelné, co dokážou ‚napáchat‘ koučovací otázky v komunikaci – od komunikace sám se sebou až po komunikaci s úplně každým.

Pozor, absolvování kurzu může vést ke změnám (i zásadním), které dlouho odkládáte a může Vás donutit opustit zónu komfortu a pohodlnosti… A tím vnímám název kurzu – osobní rozvoj –  jako naprosto naplněný.“

Bc. Radka Voskovcová

Kouč osobního rozvoje a poradce pro hubnutí

„Chtěla bych z celého srdce poděkovat Markétě za úžasné kurzy Kouč osobního rozvoje. Je to pro mě přímo katapult do profesní změny, která pro mě předtím byla jen velmi vzdáleným snem. Kurz je založený především na praktickém nácviku koučinku, takže se člověk nebojí, začít to pak reálně dělat. Trénink probíhá v pohodové atmosféře beze strachu z chyb (důležitější vždycky bylo to, co se povedlo). Součástí kurzu je i velké množství materiálů a odkazů na literaturu, která je skutečně prakticky využitelná, žádná suchá teorie.

V neposlední řadě bych chtěla poděkovat za velmi cenný a přesný postup „Jak vybudovat úspěšnou praxi“. Myslím, že když se ho budu držet, v podstatě není šance na neúspěch. Díky, Markéto!“Nejčastější otázky a odpovědi

Jaký je rozdíl mezi výcviky Kouč rozvoje osobnosti a Kouč/koučka s certifikací AKOR®?

Velmi jednoduše řečeno, oblíbený výcvik Kouč rozvoje osobnosti je starším bratrem nově modernizovaného výcviku Kouč/koučka s certifikací AKOR®.

Tento program je primárně navržen jako komplexní výcvik pro zahájení koučovací praxe. Obsahuje metodiku práce s klienty, část zaměřenou na seberozvoj a také cenné know-how pro vybudování koučovací praxe. Všechno, co se v kurzu naučíte, můžete ihned předávat dál.

Nový program Kouč/koučka s certifikací AKOR® je navržen jednak jako profesní výcvik pro aktuální praxi koučů, a zároveň ho vyhledávají lidé se snahou o významné obohacení života a o rozšíření svých dovedností v práci s lidmi.

Jeho specialitou je mimořádně široká škála koučovacích nástrojů a orientace na inovativní techniky využívající koncentrované zaměření pozornosti.

Tento výcvik se nezaměřuje pouze na jeden přístup, ale kombinuje hned několik dominantních aktuálních koučovacích směrů sestavených podle toho, co v praxi funguje nejlépe.

Výcvik v sobě zahrnuje vše potřebné pro práci s klienty, část zaměřenou na seberozvoj a také cenné know-how pro vybudování koučovací praxe.

Efektivita, hloubka, etičnost a praktičnost uchopení metodiky v tomto programu jsou výjimečné. Klíčovým prvkem tohoto programu je také jeho individuální sebezkušenostní část, jež se soustředí na odstranění osobních bloků a překážek.

Jaký je rozdíl mezi výcviky koučinku s certifikací AKOR® oproti jiným výcvikům na českém trhu?

Koučovací výcviky s certifikací AKOR® se orientují na praxi a na to, co praxe skutečně obnáší. Jejich základním stavebním kamenem je vždy praktický trénink.

Výcviky šetří váš čas. Vše v nich je provázáno. Každá minuta směřuje k vašemu pokroku. Žádná prázdná teorie, kterou můžete nastudovat doma.

Výcviky se individuálně věnují vašim konkrétním potřebám a požadavkům. Probíhají v malé skupině do 13 účastníků. Propojují vaše dosavadní zkušenosti s novou metodikou. Posilují vaši osobní jedinečnost a staví na vašem talentu.

Koučovací výcviky s certifikací AKOR® nejsou (oproti jiným na trhu) omezeny jen na jednu metodu či jeden směr. Jejich výhodou je nadstandardně široké spektrum koučovacích nástrojů, uchopené do hloubky a řízené kritériem toho, co v reálné současné praxi skutečně funguje.

V rámci výcviků s certifikací úrovně profesních dovedností AKOR® obdržíte i kompletní KNOW-HOW, které vám umožní otevřít si úspěšnou praxi.

Ke všem cvičením dostáváte efektivní zpětnou vazbu. Přístup AKOR® je velmi otevřený a podporující. V AKOR silně dbáme na etičnost a bezpečný rámec.

Výcviky s certifikací AKOR® obsahují nadstandardně velké množství studijních materiálů a mají propracovaný systém návazné koncepční podpory a rozvoje.

Záleží nám na vaší pohodě během výcviků, proto se o vás během výcviku dobře staráme.

Výcviky s certifikací AKOR® jsou akreditovány MŠMT jako rekvalifikace k profesi kouče. Součástí obou výcviků je vždy i nastavení individuálního seberozvojového plánu.

Jaký je rozdíl mezi kurzem Nové nástroje pro koučink a sebekoučink a výcvikem Kouč AKOR®?

Kurz Nové nástroje pro koučink a sebekoučink je program koncipovaný jako nadstavba pro koučovací výcviky s certifikací AKOR®.

Tento kurz vás naučí mnoha rozličným (a přitom jen málo známým) koučovacím nástrojů a technikám osobního rozvoje.

Naučíte se například několika variantám technik pro práci s „vnitřním dítětem“, základům konstelační metody pro každodenní praxi, technikám na podporu sebevědomí, technikám pro rozvoj vnitřní síly, technikou VÁHA směřující do oblasti ozdravení vztahů a řadu dalších.

Kurz významně rozšiřuje spektrum možností pro práci s klienty a klientkami. 

TIP: Tento kurz skvěle doplňuje metodiku koučů, trenérů a lektorů.

Výcvik Kouč AKOR® je uceleným koučovacím výcvikem (a krokem předcházejícím nadstavbovému programu). 

Jakou akreditaci potřebuji, když chci podnikat jako poradce osobního rozvoje nebo kouč

Pokud chcete v ČR podnikat jako kouč/ka na volnou živnost, nepotřebujete žádnou specifickou akreditaci. Akreditace vám však mohou v některých případech pomoci z marketingového hlediska. Zejména pokud se chcete orientovat na korporátní klientelu.

  • Nejčastější zmiňovanou mezinárodní akreditací koučů v ČR je akreditace ICF.
  • Výcviky Kouč rozvoje osobnosti a Kouč AKOR® jsou akreditovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR jako rekvalifikace pro profesi kouč/koučka. Rozsah metodiky mých výcviků přesahuje koučovací rámec, proto nezapadá do ICF administrativy a nejsou ICF akreditovány.
  • Dále jsou certifikovány systémem AKOR®.

Čtěte etický a profesní kodex AKOR® »

Chci se stát koučem nebo poradcem v oblasti rozvoje osobnosti? Co pro to potřebuji?

Pokud chcete podnikat jako kouč či poradce v oblasti rozvoje osobnosti, potřebujete živnostenský list (volná činnost).

Abyste mohli poskytovat poradenství v oblasti rozvoje osobnosti či koučink, potřebujete relevantní znalosti, absolvujte proto některý z koučovacích výcviků. Pokud si zvolíte koučovací výcvik s certifikací AKOR®, máte jistotu, že budete připraveni na současnou praxi, budete ctít vysoký etický standard a budete vybaveni širokým spektrem nástrojů a metod.

Občanský zákoník mluví v toto ohledu jasně:

„Kdo se veřejně nebo ve styku s jinou osobou přihlásí k odbornému výkonu jako příslušník určitého povolání nebo stavu, dává tím najevo, že je schopen jednat se znalostí a pečlivostí, která je s jeho povoláním nebo stavem spojena. Jedná-li bez této odborné péče, jde to k jeho tíži.“

TIP: Čtěte článek, který vám podrobně představí, jak se stát koučem/kou v ČR.

Nedělejte stejnou chybu jako většina mých spolužaček a spolužáků z koučovacích kurzů. Na začátku investovali obrovské sumy do svého vzdělání a následně zjistili, že to je málo. A koučovat tak nikdy ani nezačali.

Své dovednosti stavte jako puzzle nebo schody. Objednejte si nejdříve kvalitní na praxi postavený startovací kurz. Díky získanému know-how získáte první klientelu, a tím si vyděláte na další výcvik (pokud budete chtít svou kvalifikaci dále zvyšovat).

Dobrého kouče či koučku z vás neudělá žádné razítko, ale především kvalitní příprava a praxe. To, co se naučíte, ihned praktikujte.

Nečekejte na AŽ a na POTOM. Z tohoto úhlu pohledu nikdy nebudete dokonalí – vždycky budete mít pocit, že ještě něco momentálně neumíte (váš obzor se bude neustále posouvat).


Máte jinou otázku? Napište mi »


© Markéta Hamrlová | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby