Chcete vést úspěšnější život? Učiňte změnu

Toužíte být ve svém životě úspěšní, ale nevíte, jak na to? Svalujete vinu za váš neúspěch na druhé? Mám pro vás několik tipů, které by vám mohly pomoci na cestě za splněnými sny.

Co se skrývá pod slovem koučink

Bohužel se na tuto otázku nedá odpovědět naprosto jednoznačně. Přesná definice koučinku totiž neexistuje. Můžeme však říct, že koučink se zabývá nasměrováním pozornosti člověka na odstranění jeho bariér a na plné využití jeho potenciálu.

Koučink si bere za cíl záměrně měnit způsob myšlení a tím i činy člověka a zlepšit tak jeho život v mnoha aspektech. Kouč cíleně klade otázky vedoucí k tomu, aby si na nejlepší řešení přišel každý sám. Koučové svým klientům v žádném případě neradí a ani jim nepodsouvají své názory.

Odpovědnost kouče/koučky

Pamatujte na to, že vztah koučovaného a kouče je rovnocenný a založený na smlouvě. Kouč nikdy není v pozici vševědoucího, který by vám podstrkoval své názory. Jeho úkol spočívá v kladení dobře mířených otázek koučovanému. A při tom nesmí zapomínat na svoji profesionalitu. Ta se prokáže například nepřekračováním stanovených hranic, kvalitní přípravou i vzděláním.

Za následnou změnu v životě koučovaného již kouč odpovědný není. Tuto zodpovědnost si totiž koučovaný nese sám.

TIP: Chcete se  co nejefektivněji naučit jednotlivé koučovací dovednosti? Přihlaste se na můj kurz Kouč.

Jak si jít za svým úspěchem

V minulosti jsem četla zajímavý článek o jedné inspirativní ženě – Oprah Winfrey. Ta je nesmírně vlivná, bohatá a úspěšná. A zajímavý je její životní příběh, díky kterému k těmto vlastnostem přišla. Narodila se totiž ve velmi chudé čtvrti. Zažila fyzické i sexuální násilí ze strany svých příbuzných, často bývala ponižována a chyběla jí i gramotnost.

Zajímá vás, jak je možné, že tento svůj ne příliš příznivý osud zlomila? Na takovou otázku prý odpovídá v rozhovorech velice často. Tvrdí, že je to proto, že se rozhodla. Rozhodla se. Rozhodla se, že bude šťastná a že si vytvoří lepší život, který si zaslouží.

Vaše činy mají vliv na vaši budoucnost

Každý z nás je vlastním tvůrcem své budoucnosti. Naše každodenní činy mají významný dopad na naši budoucnost. Je proto třeba na svých cílech pracovat a vědomě svoji budoucnost utvářet. Bohužel existuje mnoho lidí, kteří nemají jasno v tom, kam se chtějí dostat. A v takovém případě budou jen těžko tušit, jaké důsledky budou mít jejich rozhodnutí.

Dejte sbohem obětnímu postoji

Pokud chcete ve svém životě něco změnit, přestaňte podléhat obětnímu postoji. Nehledejte příčinu svých neúspěchů v někom nebo v něčem jiném. Typicky tak lidé činí např. v případě, kdy nežili v adekvátních poměrech nebo jim nebyla dopřána potřebná výchova. Vzpomeňte si na dámu z mého příkladu a pochopíte, že všechno jde změnit, pokud o to opravdu stojíte.

Nést zodpovědnost kromě jiného znamená i to, že za své vlastní reakce vždy odpovídáte vy sami. To si můžeme vysvětlit na příkladu. Tvrdíte, že vás v práci naštval šéf? Ale tak to není. To jen vy jste dovolili, aby ve vás chování vašeho šéfa vyvolalo pocity hněvu a zloby.

Zajímá vás svět koučování?

Zaujala vás práce kouče a rádi byste se v této oblasti angažovali? Zúčastněte se mého praktického startovacího kurzu Kouč rozvoje osobnosti, který vám pomůže se na vaši kariéru připravit.

Chcete získat to nejlepší a nejefektivnější ze současné NLP a koučovací metodiky? Zúčastněte se mého exkluzivního kurzu NLP kouč a naučte se metodiku, kterou v ČR skutečně ovládá jen málokdo.

Zjistěte více informací o těchto kurzech

Upozornění na nové články do e-mailu

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články na webech MarketaHamrlova.cz a Akor.cz a nové termíny kurzů po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

© Markéta Hamrlová | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby