POZOR: Uvolnila se 2 místa ve výcviku NLP KOUČ se startem již v ZÁŘÍ 2022. Přihlaste se zde: NLP KOUČ

NOVINKA: Základní kurz NLP koučinku v ONLINE formě »

3 tipy pro začátek vaší koučovací praxe

Začínáte s praxí kouče rozvoje osobnosti? Zajímá vás, do jaké formy propagace na začátku investovat? A jaké ceny za své služby si nastavit?

TIP 1: Jak na první klienty a propagaci

Každý z nás někdy začínal. Na úplném startu své koučovací praxe je proto naprosto normální, že nemáte zájem investovat obrovské částky do reklam. Ale věřte tomu, že to vlastně vůbec nevadí. Koučink osobního rozvoje se totiž řadí mezi tak specifické služby, že vám ani ta nejdražší reklama k široké klientele nepomůže.

Za svoji dlouholetou koučovací praxi jsem přišla na to, že koučink prodává především doporučení. Dejte si záležet na tom, aby od vás klienti odcházeli spokojení a oni budou vaše služby doporučovat dále své rodině, přátelům nebo známým.

Pamatujte, že dobrého kouče (koučku) z vás udělá především praxe. Proto trénujte, trénujte a zase trénujte.

Na co nezapomenout při marketingové propagaci

Níže přikládám několik ověřených tipů pro marketingovou propagaci, která vám ve vašich začátcích pomůže přivést první klienty nebo klientky na koučink osobního rozvoje:

  • Vizitky. Nechte si jich vytvořit spoustu a rozdávejte je, kde vás napadne.
  • Zapojte své známé. Poproste je, zda si na nich můžete koučování trénovat.
  • Udělejte si nové známé. Spojte se s takovými lidmi, kteří v rámci své profese každý den přichází do kontaktu s lidmi (kadeřnice/kadeřníci, kosmetičky, trenéři/trenérky, učitelky/učitelé apod.). A požádejte je, ať vás doporučují.
  • Nezmeškejte profesní snídaně. Zúčastňujte se pravidelně nejrůznějších networkingových akcí (například business snídaní), potkáte zde spoustu zajímavých lidí.
  • Myslete na sociální sítě. Zřiďte si svou profesní stránku na Facebooku a vkládejte na ni obsah, který zajímá vaši cílovou skupinu. A doporučuji využívat zde i placené reklamy.
  • Buďte kreativní. Stejně jako absolventi mého výcviku Kouč rozvoje osobnosti. Uspořádejte například prezentaci koučovacích technik pro rodiče soukromé mateřské školky a pojmenujte ji jako Využití koučovacích principů při výchově.

TIP 2: Jak vyřešit vhodné místo pro setkávání s klienty

Nejprve se zamyslete nad tím, zda na počátku opravdu potřebujete vlastní kancelář pro setkávání s klienty. Pokud si myslíte, že ano, musíte ve svém měsíčním rozpočtu počítat s položkou od 2 500 Kč do 10 000 Kč za pronájem kanceláře. A k tomu si připočítejte investici do nábytku a dalšího vybavení.

TIP: Zúčastněte se mého kurzu Kouč rozvoje osobnosti. Naučím vás, jak se stát koučem a vést úspěšnou praxi.

Na co při hledání místa nezapomenout

Pamatujte na to, že v dané lokalitě se musíte cítit příjemně jak vy, tak i vaši klienti. Místo by tak mělo být zejména dobře dostupné, se zajištěným soukromím, čistým sociálním zařízením a nejlépe i s možností parkování.

Co se týče zařízení dané místnosti, předem zapomeňte na vše, co by zbytečně rušilo pozornost. Například:

  • Výrazné tapety
  • Výrazné malby na stěnách
  • Rušivá dekorace

A nebo se ve svých počátcích na hledání takového místa vykašlete. Možná se vaši klienti budou cítit komfortně i při procházce, v kavárně, v univerzitní knihovně nebo jiném veřejném prostoru typu HUB. Ještě lepší postup, který doporučuji, je domluvit se s kolegy/kolegyněmi z koučovacího kurzu a pronajmout si první koučovací kancelář společně.

TIP 3: Jak si nechat za své služby kouče zaplatit

I když se to může zdát směšné, řada začínajících koučů má právě s touto oblastí velké problémy. Neví, o kolik si vlastně za takové koučovací sezení říct. Níže pro vás proto přikládám hned několik tipů.

Koučování zadarmo

Pokud opravdu teprve začínáte, vyplatí se několik tréninkových sezení provádět bez finanční odměny. Získáte tak cenné zkušenosti a reference a vaši klienti vás mohou doporučovat dále. Počet sezení zdarma si však určete předem. Já doporučuji trénovat takto prvních 50 sezení.

Nabízejte záruku spokojenosti

Co to znamená? Jednoduše svým potenciálním klientům nabídněte, že pokud nebudou spokojení a od koučinku nezískají to, co chtěli, vrátíte jim peníze.

Inspirace u konkurence

Podívejte se na ostatní kouče osobního rozvoje ve vašem regionu. Jaké jsou ceny za jejich služby? Pokud zvolíte výrazně nižší ceny, budete jen těžko budit důvěru. A u výrazně vyšších cen zase máte vyšší pravděpodobnost, že lidé nebudou ochotni tolik zaplatit. Pro vaši představu, jedná se o částky přibližně od 800 Kč do 4 000 Kč za jedno sezení.

A co vy?

Chcete se o koučování dozvědět více? Chcete si poslechnout cenné informace o tom, jak se stát koučem? Zaujala vás tato práce a rádi byste se v této oblasti angažovali? Zúčastněte se mého praktického startovacího kurzu Kouč rozvoje osobnosti, který vám pomůže se na vaši kariéru připravit.

Chcete získat to nejlepší a nejefektivnější ze současné NLP a koučovací metodiky? Zúčastněte se mého exkluzivního kurzu NLP kouč a naučte se metodiku, kterou v ČR skutečně ovládá jen málokdo.

Zjistěte více o těchto kurzech

Upozornění na nové články do e-mailu

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články na webech MarketaHamrlova.cz a Akor.cz a nové termíny kurzů po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

© Markéta Hamrlová | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby