POZOR: Uvolnila se 2 místa ve výcviku NLP KOUČ se startem již v ZÁŘÍ 2022. Přihlaste se zde: NLP KOUČ

NOVINKA: Základní kurz NLP koučinku v ONLINE formě »

Úvaha o ženskosti ztracené v mužském světě, o ceně za něžnost a o síle vnitřního hlasu

Mnoho žen je v současné době uvězněno v mužské energii. Co to znamená a jak se proti tomu bránit? Prozradím vám, jak se lze naučit přijmout svoji ženskost a žít tak spokojeněji svůj život.

Poznáváte se?

Během svých koučovacích výcviků se často setkávám s některými názory svých klientek. Připravila jsem pro ukázku několik z nich, které jsem při svých lekcích vyslechla.

Osamělost

 • Cítím se zvláštně sama. Neumím se vyznat ve svých pocitech, náladách a stavech.
 • Navenek v mém životě všechno skvěle funguje. Jsem relativně zdravá. Mám celkem zajímavou a odpovědnou práci. Žiji ve vlastním bytě. Mám dlouholetého partnera, který nepije, není agresivní. Má mě rád, občas mi koupí kytku… Nechápu, proč tedy uvnitř sebe cítím jakési vakuum a zmatek.
 • Cítím se osamělá, i když trávím celý den ve společnosti lidí.
 • Někdy dost pláču, protože nevím, co se sebou.

Nenávist k vlastnímu tělu

 • Někdy nenávidím své tělo. Nenávidím čas, který mi připadá krutý. S každou další vráskou mi připomíná, že se postupně ztrácím. Stávám se šedou v šedé zóně. Za pár let začnu být pro okolí a pro muže neviditelná, nezajímavá, stará… Vím, že to je především o mé disciplíně. Asi. Vím, že bych měla víc cvičit a také bych se měla víc hlídat v jídle. Vím, že bych měla držet dietu, protože když tyto věci nedělám, nesnáším se i za to.
 • V poslední době nemám chuť na sex. Uvědomila jsem si, že se programově sexu vyhýbám a už si nepamatuji, kdy jsem měla naposledy skutečný orgasmus.
 • Už si nepamatuji, jaké to je, cítit se zamilovaná.

Citový odstup

 • Muži mi připadají slabí. V mém okolí žádný zajímavý muž není.
 • Naučila jsem se držet si citový odstup, chráním se tím před zklamáním.
 • Nesnáším babinec. Nesnáším ženské tlachání o ničem. Představa, že bych měla jít například na kurz cvičení na aktivizaci ženské hormonální soustavy, mě vysloveně děsí.

Nenávist menstruace

 • Nesnáším menstruaci. Už to slovo. Celý život se snažím, abych ji neměla. Když se mi konečně podařilo najít hormonální antikoncepci, při níž mi krvácení úplně vymizelo, oddechla jsem si.
 • Nemám energii na nic jiného, než je každodenní rutina.

Neustálý boj

 • Nevím, jestli jsem dost dobrá. Pořád mám pocit, že mě někdo kontroluje a posuzuje. Bojím se, abych neudělala chybu.
 • Zjistila jsem, že se cíleně zahlcuji prací, abych zakryla to divné prázdno v sobě. Někdy jsem vysloveně bezradná a nevím, čím zaplnit volný čas.
 • Někdy si připadám jako stroj. Stále se za něčím štvu. Pořád o něco bojuji. Stále zdolávám další a další mety. Nevím, s kým závodím, ale nikdy to nekončí.
 • Doma mě učili, že musím být silná a soběstačná, a že se musím naučit všechno zvládnout sama. Tak jsem se to naučila.

Ukázání slabosti

 • Ve svém postavení si nesmím dovolit ukázat slabost. Stále musím hrát „hru na silnou“, avšak uvnitř se cítím být čím dál křehčí. Chtěla bych vydechnout.
 • Jsem dospělá a vím, že nesmím skuhrat. Musím být pozitivní.
 • Vždycky, když už to vypadá, že bych mohla cítit klid, se objeví další problém. Něco, co vyžaduje mou pozornost.
 • Běhám v křeččím kolečku. Běhám v kolotoči, který nikdo neocení.

Zmatek v hlavě

 • Tolik bych chtěla zastavit ten divný vlak, který neřídím.
 • Chtěla bych, aby mě někdo pochopil. A chtěla bych alespoň chvíli vydechnout a položit hlavu na rameno někomu, kdo se o mě jen tak postará.
 • Nevím, kdo vlastně jsem. Nejsem šťastná a vlastně ani nevím, co bych potřebovala, abych se šťastná cítila.
 • Nerozumím lidem kolem, nechápu jejich myšlení, neumím pořádně vypnout a nevím, kam jdu.
 • Nesnáším samotu a děsím se chvíle, kdy sama zůstanu. Téměř nikdo mě ve skutečnosti nezná takovou, jaká jsem.
 • Nemám s kým si o tom popovídat, pro ostatní jsem tou, která nemá žádný problém.

Ženy uvězněné v mužské energii

V poslední době až příliš často potkávám krásné a schopné ženy uvězněné v mužské energii. Tyto skvělé a mnohdy i velmi úspěšné ženy mají společné většinou to, že už od dětství byly vychovávané k tomu, všechno zvládnout. Naučily se být silné a ve všem samostatné.

Mají vybudované postavení

Naučily se, že o pozornost společnosti a o uznání je třeba bojovat. Naučily se vybojovat si své postavení v profesním i společenském životě. Naučily se vybojovat si a postarat se o své finanční zabezpečení. Naučily se vybojovat si svou krásu dřinou v posilovně, dietami a zaměřeností na cíl.

Neustále nestíhají

Naučily se neustálé aktivitě a nutnosti „být stále ve střehu“. Neustále něco nestíhají, nezvládají. Neustále něco hasí. Nacházejí se v permanentním tlaku.

Necítí se dobře v ženské společnosti

Naučily se neztrácet čas ženským tlacháním. Nemají opravdové oddané kamarádky.

Žijí ve špatných vztazích

Naučily se nepotřebovat muže. Většina mužů jim připadá slabá nebo se takovými ukáží být časem. Vztahy pro ně často končí zklamáním.

Neumí vypnout

Neumí jen tak být, plynout. Necítí, jaké to je, žít tady a teď. Svůj volný čas mají pečlivě zorganizovaný, naplánovaný. Běhají maraton, cvičí kruhový trénink, čtou motivační příručky, stále zdolávají další a další mety. Víc a víc. Lépe a lépe.

Na vše jsou samy

Vypadají, že nikoho nepotřebují, a tak jsou většinou na všechno samy. Často cítí osamělost. Nejde o samotu ve fyzickém slova smyslu, ale o vnitřní osamělost pramenící z toho, že je vlastně nikdo nezná takové, jaké ve skutečnosti jsou. Pocity prázdnoty a nepropojení se. Pocity frustrace z nutnosti hrát po celé dny společensky žádoucí hry v jasně definovaných rolích. Pocity strachu ukázat slabost, udělat chybu, nebýt ve své roli (ženy, matky, šéfky, milenky) perfektní.

Chtějí najít porozumění

Jen ve skrytu duše a jen samy sobě si přiznají, že by chtěly najít někoho, komu nebudou muset nic dokazovat. Komu budou moct jen tak položit hlavu na rameno a alespoň chvíli se opřít. Chtěly by najít souznění, porozumění. Pomoc, o kterou by nemusely pro ně ponižujícím způsobem žádat.

Chtěly by najít někoho, s kým budou moci sdílet své myšlenky a pocity. Chtěly by najít někoho, s kým se budou cítit lépe, než se cítí samy se sebou.

Chtěly by najít LÁSKU, ale stále a pořád dokola ji hledají na špatných místech. Nechápou, že LÁSKU nejde hledat VNĚ, ale že LÁSKA vychází ZEVNITŘ, a právě z tohoto bodu se šíří dál.

Tak jak milujeme život, sebe, svou ženskou podstatu a tak jak milujeme ostatní, takovou odpověď na své volání od života a ostatních dostáváme.

Jen LÁSKA a VÁŠEŇ, která vychází z nás, je magnetem a klíčem k srdcím jiných.

TIP: Zúčastněte se kurzu Kouč  a naučte se lépe porozumět sobě samé.

Byla jsem stejná

Před léty jsem byla stejná jako tyto ženy. Byla jsem velmi silně ponořená v mužské energii, jednala a prosazovala jsem se mužským způsobem. V realitě světa postavené na výkonu se mi dařilo. Zdolávala jsem jeden cíl za druhým a byla čím dál tím více úspěšná, podivně unavená, a ne příliš spokojená.

Bojovala jsem o své místo na slunci a o uznání. Bojovala jsem o místo na slunci pro druhé. Pracovala jsem mnohem víc než ostatní a věřila, že mé úsilí dojde ocenění.

Bojovala jsem o vztah. Myslela jsem si, že když budu silná a nezávislá, když mu ukážu, že ho nepotřebuji, že mu to bude imponovat. Bála jsem se, že když mě uvidí takovou, jakou jsem bez masek, když mě uvidí v mé vnitřní křehkosti a něžnosti, že za to zaplatím příliš vysokou cenou. Ztrátou jeho zájmu a přesně to se mi dělo. Myslela jsem si, že je to tím, že ON je příliš slabý, neschopný a nevyzrálý.

Prohrála jsem.

Bojovala jsem o zdraví a svůj boj málem prohrála.

Moje cesta k poznání sebe samé bolela. Dnes neříkám, že jsem moudřejší. Cítím pokoru. Naučila jsem se zastavit, dýchat, plynout.

Naučila jsem se ŽÍT ve své ženské podstatě, ve svém ženském těle, v souladu se svým ženským srdcem.

Položte si 3 jednoduché otázky

Svým klientkám, kamarádkám (a zejména sama sobě) pokládám často tyto 3 otázky:

 • Co pro TEBE znamená BÝT ŽENOU?
 • Jak moc se cítíš být v souladu se svou ženskou podstatou a přirozeností?
 • Jaká je cena za něžnost, kterou ve svém životě platíš?

Své odpovědi bych mohla shrnout takto:

 • Žiju s VÁŠNÍ a POKOROU. Jsem ŽENA.

Co pro mě znamená být ženou

Být ženou pro mě znamená milovat své tělo, vnímat jej a starat se o jeho potřeby. Přijímat se ve všech svých podobách. Přijímat se se všemi svými emocemi. Milovat svou proměnlivost během měsíčního cyklu. Být krásnou. Být milující a milovanou.

Tvorba a kreativita

Uvědomovat si své kvality, hodnotu a hranice. Být v plynutí a nechat věci plynout. Být v živoucím chaosu a dovolit si (alespoň někdy) víc cítit než myslet.

Tvořit. Zkrášlovat. Pečovat. Vytvářet domov jako krásné, klidné a příjemné místo, kde mohu já a mí blízcí relaxovat a načerpat energii. Vytvářet krásný a klidný prostor pro druhé.

Láska k dětem

Vědět, že své děti učím nejvíc tím, jak žiji. To nejvíc, co svým dětem mohu dát, je LÁSKA. Tuto lásku si nemusejí nijak zasloužit, protože je miluji proto, že JSOU.

Láska k práci

Dělat to, co miluji. Práci, kterou dělám stavět ze srdce na vztahu, podpoře a sdílení.

Pocit sounáležitosti k ostatním ženám

Vědět, že patřím k ostatním ženám. Těšit se a být ráda v jejich společnosti. Umět se propojit a sdílet společně zkušenost.

Nechat se opečovávat

Být něžná. Dovolit si dovolit být křehká i silná zároveň. Schopnost otevřít se a být zranitelná. Být napojena na svoji intuici a vnitřní hlas.

Nechat se opečovávat, hýčkat a dobývat svým mužem. Dovolit mu, aby mi dělal radost. Dovolit mužům, aby mi prokazovali laskavost a rytířskost. Dovolit si vše neřídit, nekontrolovat a alespoň někdy se nechat se vést.

Rovnocennost ve vztahu

Znát svou hodnotu ve vztahu. Být rovnocennou partnerkou svému muži bez srovnávání a soutěžení. Podporovat a oceňovat svého muže. Umět říct si o pomoc. Umět vyjádřit své city – slovy, doteky, pohledem.

Vnitřní svoboda

Být zemitá a vášnivá. Více ŽÍT než PŘEMÝŠLET. Vědět, co je pro mě skutečně důležité a podle toho jednat. Cítit se svobodně a svobodně jednat.

Milovat

Milovat ženský tanec. Žít jako bych tančila. Vytvářet a pečovat o harmonii. Žít harmonické vztahy. Být kreativní. Milovat sex. Milovat ŽIVOT a tímto světlem prozařovat své okolí.

Přijetí ženskosti

Přijetím své ženskosti přijímám svou něžnost, křehkost a zranitelnost. Cena, kterou za svou něžnost platím, je fakt, že někdy pláču. Někdy se cítím zraněná. Někdy jsem plná svých emocí. Ale to, co jsem za tuto cenu získala, je LÁSKA.

Láska, která je uvnitř mě samé. Láska k životu.

Láska k životu s vášní, odvahou a naplno.

Naučte se porozumět sobě samé

Chcete se naučit, jak lépe porozumět sobě samé? Chcete zlepšit své komunikační dovednosti a tím i své vztahy? Chcete se naučit pomáhat ostatním měnit jejich životy? Naučte se koučovací a NLP techniky v kurzu Kouč rozvoje osobnosti – v kompletním startovacím výcviku pro vaši úspěšnou praxi.

Chcete získat to nejlepší a nejefektivnější ze současné NLP a koučovací metodiky? Zúčastněte se mého exkluzivního kurzu NLP kouč a naučte se metodiku, kterou v ČR skutečně ovládá jen málokdo.

Těším se na vás!

Zjistěte o těchto kurzech více

Upozornění na nové články do e-mailu

Odesláním formuláře dáváte souhlas se zpracováním vaší e-mailové adresy pro zasílání upozornění na nové články na webech MarketaHamrlova.cz a Akor.cz a nové termíny kurzů po dobu max. 5 let. Odhlásit se můžete kdykoliv jediným kliknutím v každém e-mailu. Jak chráníme vaše údaje »

Chci vědět ještě víc »

© Markéta Hamrlová | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby