POZOR: Nová inovovaná podoba koučovacího výcviku AKOR (velký důraz na rozvoj osobního talentu) – startuje již v květnu 2024. Aktuálně zbývají již jen 3 místa. Přihlaste se ZDE:-) 

kurzy osobního rozvojeKurzy osobního rozvoje

Hledáte kvalitní a prověřené kurzy, které vás naučí velkému množství technik a konkrétních postupů v oblasti osobního rozvoje?

Kurzy fungují jako nadstavba ke koučovacím výcvikůmcertifikací AKOR® a jsou určeny POUZE pro jejich absolventy.


3 dobré důvody pro moje kurzy

  • Nejširší spektrum technik a postupů osobního rozvoje
  • Kurzy jsou orientovány na využití dovedností ve vaší praxi
  • Garance 100% spokojenosti – nebudete-li spokojeni, dostanete své peníze zpátky

Na kurzu se o vás dobře postarám

Kurzy se konají v samotném centru Brna (Slovákova 11). Pouhých 6 minut MHD (nebo 18 minut pěšky) od hlavního nádraží. V blízkosti se nachází několik parkovišť.

Během kurzů máte k dispozici příjemné občerstvení primárně z lokální produkce (koláče, pomazánky, pečivo, zeleninu, ovoce, vodu, čaje, několik druhů káv…).

Dostanete ode mě studijní podklady, testy, e-booky, pracovní sešity, bloky, tužky a další pomůcky.

TIP: Máte ke kurzům a workshopům otázku? Přejděte do části Nejčastější otázky a odpovědi.

Vyberte si váš kurz osobního rozvoje

Oba kurzy fungují jako nadstavba ke koučovacím výcvikůmcertifikací AKOR® a jsou určeny POUZE pro jejich absolventy.


kurz-osobniho-rozvoje-posilovna-mysliNové nástroje pro koučink a sebekoučink

Prožijete něco výjimečného a v přímém přenosu zažijete hmatatelnou změnu ve svém životě. Čeká na vás velké množství nových technik pro koučink a sebekoučink v oblasti vztahů, sebevědomí, rovnováhy, radosti, osobního rozvoje a posunu dovedností.

kurz-sam-sobe-koucemTřídenní kurz NLP

Mimořádně užitečný a praktický kurz NLP a NEW CODE NLP vycházející z aktuálních trendů neurolingvistického programování. Naučte se dovednosti, které v ČR ovládá málokdo.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jaký kurz je pro mě vhodný jako první nadstavba po koučovacím kurzu s certifikací AKOR®?

Záleží jenom na vás, jaké jsou vaše preference. Nadstavbové kurzy osobního rozvoje AKOR se rozdělují do 2 na sobě nezávislých větví:

  • větev NLP
  • a větev HOLISTICKÁ.

Do větve NLP patří tyto kurzy: Třídenní kurz NLP, NLP hypnózaPokročilé techniky NLP (poslední dva uvedené kurzy nemají své stránky na webu a informace k nim obdrží účastníci výcviků AKOR vždy přímo na výcvicích). V této větvi doporučuji začít Třídenním kurzem NLP a kurzem NLP hypnóza svou cestu ukončit.

Do větve HOLISTICKÉ patří tyto kurzy: Nové nástroje pro koučink a sebekoučink, Holistický koučinkWellbeing koučink (poslední dva uvedené kurzy nemají své stránky na webu, informace k nim obdrží účastníci výcviků AKOR vždy přímo na výcvicích). Záleží je jen na vás, který kurz si zvolíte jako svůj startovací.

Celý systém nadstavbových kurzů je primárně navržen jako postupně koncepčně rozvíjející a komplexní. Obsahuje metodiku práce s klienty, část zaměřenou na seberozvoj a také cenné know-how k aktuálnímu stavu praxe. Vše, co se v kurzech naučíte, můžete ihned předávat dál.

Specialitou těchto kurzů je mimořádně široká škála koučovacích nástrojů a orientace na inovativní techniky využívající aktivní trans.

Jaký je rozdíl mezi výcviky koučinku s certifikací AKOR® oproti jiným výcvikům na českém trhu?

Koučovací výcviky s certifikací AKOR® se orientují na praxi a na to, co praxe skutečně obnáší. Jejich základním stavebním kamenem je vždy praktický trénink.

Výcviky šetří váš čas. Vše v nich je provázáno. Každá minuta směřuje k vašemu pokroku. Žádná prázdná teorie, kterou můžete nastudovat doma.

Výcviky se individuálně věnují vašim konkrétním potřebám a požadavkům. Probíhají v malé skupině do 13 účastníků. Propojují vaše dosavadní zkušenosti s novou metodikou. Posilují vaši osobní jedinečnost a staví na vašem talentu.

Koučovací výcviky s certifikací AKOR® nejsou (oproti jiným na trhu) omezeny jen na jednu metodu či jeden směr. Jejich výhodou je nadstandardně široké spektrum koučovacích nástrojů, uchopené do hloubky a řízené kritériem toho, co v reálné současné praxi skutečně funguje.

V rámci výcviků s certifikací AKOR® obdržíte i kompletní KNOW-HOW, které vám umožní otevřít si úspěšnou praxi.

Ke všem cvičením dostáváte efektivní zpětnou vazbu. Přístup AKOR® je velmi otevřený a podporující. V AKOR silně dbáme na etičnost a bezpečný rámec.

Výcviky s certifikací AKOR® obsahují nadstandardně velké množství studijních materiálů a mají propracovaný systém návazné koncepční podpory a rozvoje.

Záleží nám na vaší pohodě během výcviků, proto se o vás během výcviku dobře staráme.

Výcviky s certifikací AKOR® jsou akreditovány MŠMT jako rekvalifikace k profesi kouče. Součástí každého výcviku je vždy i nastavení individuálního seberozvojového plánu.

Nechci chodit dvakrát na to stejné. Jaká témata se v kurzech překrývají?

Všechny nadstavbové kurzy osobního rozvoje v rámci AKOR® obsahují unikátní metodiku, která se neopakuje v žádném jiném kurzu.

Co se naučím v kurzu Nové nástroje pro koučink a sebekoučink?

Tento kurz vznikl na objednávku potřeb praxe. Naučí vás mnoha různým (a přitom jen málo známým) koučovacím nástrojů a technikám osobního rozvoje, které jsou dnes na trhu klienty obzvláště žádané.

Naučíte se například využívat několik variant technik pro práci s „vnitřním dítětem“, základy konstelační metody pro každodenní praxi, techniky na podporu sebevědomí, techniky pro rozvoj vnitřní síly či techniku VÁHA směřující do oblasti ozdravení vztahů a řadu dalších.

Kurz významně rozšiřuje spektrum možností pro práci s klienty a klientkami. 

TIP: Tento kurz skvěle doplňuje metodiku koučů, trenérů a lektorů.

Jakou akreditaci potřebuji, když chci podnikat jako poradce osobního rozvoje nebo kouč

Pokud chcete v ČR podnikat jako kouč/ka na volnou živnost, nepotřebujete žádnou specifickou akreditaci. Akreditace vám však mohou v některých případech pomoci z marketingového hlediska. Zejména pokud se chcete orientovat na korporátní klientelu.

  • Nejčastější zmiňovanou mezinárodní akreditací koučů v ČR je akreditace ICF.
  • Výcviky Kouč rozvoje osobnosti a Kouč AKOR® jsou akreditovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR jako rekvalifikace pro profesi kouč/koučka. Rozsah metodiky mých výcviků přesahuje koučovací rámec, proto nezapadá do ICF administrativy a nejsou ICF akreditovány.
  • Dále jsou certifikovány systémem AKOR®.

Čtěte etický a profesní kodex AKOR® »

Chci se stát koučem nebo poradcem v oblasti rozvoje osobnosti? Co pro to potřebuji?

Pokud chcete podnikat jako kouč či poradce v oblasti rozvoje osobnosti, potřebujete živnostenský list (volná činnost).

Abyste mohli poskytovat poradenství v oblasti rozvoje osobnosti či koučink, potřebujete relevantní znalosti, absolvujte proto některý z koučovacích výcviků. Pokud si zvolíte koučovací výcvik s certifikací AKOR®, máte jistotu, že budete připraveni na současnou praxi, budete ctít vysoký etický standard a budete vybaveni širokým spektrem nástrojů a metod.

Občanský zákoník mluví v toto ohledu jasně:

„Kdo se veřejně nebo ve styku s jinou osobou přihlásí k odbornému výkonu jako příslušník určitého povolání nebo stavu, dává tím najevo, že je schopen jednat se znalostí a pečlivostí, která je s jeho povoláním nebo stavem spojena. Jedná-li bez této odborné péče, jde to k jeho tíži.“

TIP: Čtěte článek, který vám podrobně představí, jak se stát koučem/kou v ČR.

Nedělejte stejnou chybu jako většina mých spolužaček a spolužáků z koučovacích kurzů. Na začátku investovali obrovské sumy do svého vzdělání a následně zjistili, že to je málo. A koučovat tak nikdy ani nezačali.

Své dovednosti stavte jako puzzle, nebo schody. Objednejte si nejdříve kvalitní na praxi postavený startovací kurz. Díky získanému know-how najdete první klienty, a tím si vyděláte na další výcvik (pokud budete chtít svou kvalifikaci dále zvyšovat).

Dobrého kouče či koučku z vás neudělá žádné razítko, ale především kvalitní příprava a praxe. To, co se naučíte, ihned praktikujte.

Nečekejte na AŽ a na POTOM. Z tohoto úhlu pohledu nikdy nebudete dokonalí – vždycky budete mít pocit, že ještě něco momentálně neumíte (váš obzor se bude neustále posouvat).


Máte jinou otázku? Napište mi »


© Markéta Hamrlová | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby